Jaka lampa do manicure hybrydowego?

Kompletując zestaw do manicure hybrydowego, należy zadbać nie tylko o dobrą jakość lakierów do jego wykonania, ale także o właściwy wybór lampy. Od tego urządzenia zależy przede wszystkim trwałość wykonanego manicure oraz długość przeprowadzania zabiegu. Na co więc zwrócić uwagę wybierając lampę do manicure hybrydowego?

W sprzedaży można znaleźć trzy rodzaje lamp do hybryd: UV, LED oraz UV/LED, która łączy zalety dwóch pozostałych. Którą z nich wybrać? Odpowiedź jest niejednoznaczna.

Lampy UV wykorzystują promienie ultrafioletowe do dokładnego oświetlenia, a co za tym idzie utwardzenia płytki paznokcia. Czas naświetlania musi być jednak nieco dłuższy niż w bardziej nowoczesnych lampach LED. Ponadto ewentualne zużycie żarówki powoduje, że lampa jest niezdatna do użycia, aż do wymiany świetlówki. Są to jednak najtańsze modele, które dobrze sprawdzą się w warunkach domowych, dla osób, które dopiero zaczynają samodzielnie wykonywać manicure hybrydowy.

 

Lampy z oznaczeniem LED wykorzystują światło emitowane przez diody LED. Ich równomierne rozmieszczenie powoduje, że oświetlają płytkę paznokcia równie dobrze co lampy UV. Ponadto czas naświetlania jest nieco krótszy, a zużycie jednej żarówki nie wyłącza urządzenia z użytkowania. Tego typu lampy są jednak nieco droższe, a wymiana diod LED bardziej skomplikowana.

 

Warto również zwrócić uwagę, że skuteczność lampy do manicure hybrydowego zależy nie tylko od samego urządzenia, ale także od używanych lakierów. Zdarza się bowiem, że producenci preparatów do malowania paznokci używają tańszych fotoinicjatorów odpowiadających za utwardzenie lakieru, które najlepiej aktywują się pod wpływem promieniowania UV. Aby zapewnić najlepszą trwałość stylizacji należy więc albo zwracać uwagę na skład i działanie wybieranych produktów do wykonania stylizacji hybrydowych, albo zainwestować w lampę UV/LED, która emituje oba rodzaje światła i gwarantuje najwyższą skuteczność w przypadku każdego rodzaju lakieru.

 

Bardzo duże znaczenie ma także moc lampy do manicure hybrydowego. Lampy o słabej mocy utwardzają lakier dłużej i kiepsko sprawdzają się przy lakierach o wysokim stopniu napigmentowana. Mogą powodować także marszczenie się lakieru, a samo wykonanie manicure będzie znacznie dłuższe. Wybierajac lampę do hybrydy należy więc zwrócić uwagę, by moc urządzenia wynosiła minimum 24 W lub była regulowana. Bardzo dużym udogodnieniem są też przyciski powodujące automatyczne wyłączenie się lampy po określonym czasie i fotokomórki, które powodują uruchomienie urządzenia po włożeniu do niego dłoni.

 

Jeśli więc zależy ci na efekcie paznokci jak z salonu zainwestuj w dobrą lampę, której właściwości zapewnią szybkie i trwałe efekty. Profesjonalistom polecamy lampy o możliwie najwyższej mocy, z sensorem ruchu oraz zapewniające odpowiednią wentylację. Jeśli decydujesz się na lampę LED, zwróć uwagę na to by emitowane światło miało możliwie zbliżone właściwości do światła UV. Zapewni to najlepsze efekty stylizacji hybrydowych i żelowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *