Jaka frezarka do manicure hybrydowego?

Frezarka do paznokci to urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnym salonie kosmetycznym. Nawet wykonując samodzielnie manicure w domu warto ją mieć. Frezarka może posłużyć zarówno do ściągnięcia manicure hybrydowego, żelowego czy akrylowego, jak i do oprawienia skórek i idealnego przygotowania płytki paznokcia do nałożenia lakieru. Dlaczego warto ją mieć? Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze? Czym się kierować? Sprawdź!

Dlaczego warto mieć frezarkę?

Frezarka to urządzenie zasilane bateriami lub na prąd, w którym umieszcza się odpowiednie frezy. Następnie po uruchomieniu urządzenia frezy wprawiane są w ruch. Dzięki temu możemy dużo szybciej i sprawniej niż pilniczkiem pozbyć się resztek poprzedniej stylizacji i opracować płytkę paznokcia.

Kluczem do idealnej stylizacji jest wysoka precyzyjność, którą zapewni właśnie frezarka. Szeroki wybór rodzajów i wielkości głowic sprawia, że dopasujesz działanie urządzenia do niemal każdego paznokcia i dotrzesz do zakamarków, które nie sposób oczyścić za pomocą zwykłego pilniczka.

Zdejmowanie manicure hybrydowego za pomocą frezarki, jest też dużo bezpieczniejsze dla paznokci i skóry, niż używanie acetonu. Sprawne użycie takiego urządzenia chroni zatem płytkę paznokcia przed działaniem szkodliwych substancji i niepotrzebnymi uszkodzeniami.

Na co zwrócić uwagę wybierając frezarkę do manicure hybrydowego?

Ważna jest ilość obrotów na minutę. Im wyższa, tym bardziej dokładne jest urządzenie. Zaleca się stosowanie frezarek o ilości 30 tysięcy obrotów na minutę. Dodatkowym atutem może być możliwość regulacji ilości obrotów. Dzięki temu, możesz łagodniej potraktować niektóre miejsca, gdzie płytka jest bardziej wrażliwa na uszkodzenia. Trzeba bowiem uważać, by nie przepiłować płytki paznokcia.

Kolejną istotną kwestią jest łatwość obsługi frezarki. O ile szybko opanujesz nawet dużą ilość pokręteł, o tyle dużo łatwiej jest, gdy głowice można zdjąć jednym ruchem, bez konieczności używania dodatkowych kluczyków. Ponadto wybierając frezarkę zwróć uwagę na kształt głowicy. Ważne, by była poręczna i stosunkowo lekka, aby sama praca z urządzeniem nie była dodatkowo utrudniona.

Wybierając frezarkę do manicure hybrydowego zwróć też uwagę na jej moc. Jeśli zależy ci na możliwości usuwania poprzednich stylizacji za pomocą tego urządzenia, pamiętaj, że powinno mieć moc w granicach 35-45 W. Słabsze frezarki mogą mieć trudności z pozbyciem się poprzedniej warstwy lakieru.

Jaką frezarkę wybrać?

Modelem spełniającym powyższe wymagania i godnym polecenia jest między innymi ACTIV POWER Frezarka JD700. Urządzenie o mocy 35 W, z płynną i pełną regulacją ilości obrotów w zakresie od 0 do 30000 obrotów na minutę i głowicą typu TWIST-LOCK umożliwiającą blokowanie frezów jednym ruchem, spełni oczekiwania zarówno amatorek, jak i profesjonalistek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *